Symboliek op euromunten
Informatie
Sinds de invoering van de euro is het aantal landen dat eigen euromunten mag slaan gegroeid tot 24. Toegegeven, we zullen niet vaak een Monegaskisch of een Andorrees muntje in de beurs vinden, maar het aantal afbeeldingen die onze portemonnee telt, is evengoed indrukwekkend.
Wat staat er zoal op? De ‘Venus’ van Sandro Botticelli (zie foto), de eerste woorden van het Duitse volkslied (ja, echt) en de Franse vlag. Oostenrijk toont zich pacifistisch door de Nobelprijswinnares en vredesactiviste Bertha von Suttner op de € 2 te slaan. Estland koos voor herkenbaarheid en beeldde de omtrek van het land op alle munten af. Dante Alighieri, Marie Curie en groothertog Guillaume van Luxemburg bevolken allemaal de supermarktkassa’s.
In deze lezing ziet u niet alleen alle gangbare euromunten, maar ook enkele bijzondere herdenkingsontwerpen. U leert, met andere woorden, uw geld beter kennen en komt te weten waardoor de keuzes van een bepaald land gemotiveerd zijn.
U volgt de lezing thuis op uw computer of tablet en kunt desgewenst vragen stellen. De inloggegevens ontvangt u op de ochtend van de lezing. Checkt u alstublieft uw spam. Mocht u verhinderd zijn, dan kunt u een zonder publiek opgenomen registratie van de lezing terugkijken. De link daarvoor ontvangt u dezelfde ochtend.
De lezing wordt gegeven door drs. Krzysztof Dobrowolski-Onclin.